HİPERAKTİF ÇOCUKLAR ZAMANINDA TEDAVİ EDİLMEZLERSE SUÇ İŞLEMEYE EĞİLİMLİ OLUYORLAR

HİPERAKTİF ÇOCUKLAR ZAMANINDA TEDAVİ EDİLMEZLERSE SUÇ İŞLEMEYE EĞİLİMLİ OLUYORLAR


HİPERAKTİF ÇOCUKLAR ZAMANINDA TEDAVİ EDİLMEZLERSE SUÇ İŞLEMEYE EĞİLİMLİ OLUYORLAR

 

Hiperaktif çocukların mutlaka psikiyatrist kontrolünde tedavi edilmeleri gerektiğini belirten uzmanlar, bu tip çocukların tedavi ettirilmediklerinde yüzde 40’ının 16 yaşından itibaren suç işlemeye başladıklarını dile getirdi.

 

Yapılan araştırmalarda, hiperaktif çocukların yüzde 50’sinin genetik yapıdan, yüzde 50’sinin ise yaşam süreci içerisinde hiperaktif olduklarının

 

belirlendiğini söyleyen Gaziantep Üniversitesi (GAZÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Salih Zoroğlu, şöyle konuştu: “Genetik yapısı nedeniyle hiperaktif olan çocukların tedavisinin ömür boyu sürebiliyor. Sonradan hiperaktif rahatsızlık gösteren çocukları erken teşhis edebilirsek 5-10 yıl içinde tedavi edebiliyoruz. Hiperaktif çocukların tedavi edilmedikleri takdirde, 16 yaşından sonra, yüzde 40’nın suç işlemeye başladığının tespit edildiğini dile getiren Zoroğlu, “Aile normal olmayan bir davranış biçimi görmeye ve yaşamaya başladığında zaman geçirmeden bir an önce hekime başvurmalı.” dedi.

Ailenin, çocukta hırçın bir davranış görünce ‘Bu çocuk hiperaktif’, diyerek kendilerine geldiğini dile getiren Zoroğlu, “Her yaramazlık yapan çocuk hiperaktif değildir. Öğretmen ve aileler diyalog içinde olurlarsa, erken teşhis ve tedavi de mümkün olabilir.’’ diye konuştu.

Ahmet Özdemir, Gaziantep, Cihan

KAYNAK:Etiketler: çocuk hiperaktif suç tedavi


Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41
 • Şizofreni belirtileri neler? Tedavisi var mı?
  20 Mayıs 2019, 10:45
 • Buket Aydın 40'ta sordu, yazar Cemalnur Sargut yanıtladı!
  20 Mayıs 2019, 09:20
www.chemtest.com.ua/termostati_dlya_laboratoriy

для потенции силденафил

У нашей фирмы полезный блог со статьями про danabol-in.com.