STRES KONTROLDEN ÇIKARTIYOR

STRES KONTROLDEN ÇIKARTIYOR

Strese bağlı olarak vücudun salgıladığı hormonlar diyabetin kontrolden çıkmasına sebep oluyor. Dikkat edin!

Şeker hastalarının 'egzersiz, düzenli hayat, az ve sık yeme' gibi zorunluluklarına, ailelerin azami destek vermesi gerektiğini belirten uzmanlar, "Eğer diyabet aşırı dert edilirse hayat cehenneme dönebilir." uyarısında bulunuyor.

Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. M. Kemal Arıkan, stresi, şeker hastalığının kontrolden çıkmasına sebebiyet veren önemli bir sorun olarak nitelendiriyor. Stresle birlikte vücudun bazı hormonlar salgıladığını bildiren Prof. Dr. Arıkan, şu bilgileri veriyor: "Söz konusu hormonlar şeker düzeyini yükseltmektedir. Böylece strese yatkınlık oluşmaktadır. Dolayısıyla bir kısırdöngü yaşanabilmektedir. O nedenle diyabet hastalarının stresle başa çıkma yöntemlerini bilmeleri gerekmektedir."

Aile ve çevrenin diyabet hastasının hassas dengeler üzerinde giden yaşam biçimine ayak uydurmalarını tavsiye eden psikiyatri profesörü, sözlerine şöyle devam ediyor: "Egzersiz, düzenli hayat, sık ve az yeme zorunluluğu gibi faktörler çevreyle diyabetik hastalar için ayrılık gerekçeleri olabileceği gibi, çevrenin biraz dikkatli olması ile birlikte ortak yaşam noktaları haline gelebilir."

 Etiketler: beslenme bunalım delirium depresyon diyabet diyet insülin pankreas şeker


BİLGİ PARKI
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Madde bağımlılığının diğerlerinden farkı nedir?
  19 Mart 2019, 11:30
 • Jackson efsanesinin sonu mu?
  18 Mart 2019, 09:17
 • Sporda doğru bilinen yanlışlar!
  18 Mart 2019, 09:07
 • Parkinson yaşlılık hastalığı değil!
  15 Mart 2019, 09:06
https://avtovoz.co.ua/poputnye-perevozki-po-ukraine/

разделить сад на отдельные зоны

продажа гранитной плитки