UYUMSUZUM, DEPRESİFİM

UYUMSUZUM, DEPRESİFİM

NP GRUP

Her olaya beklenenden daha fazla tepki veren, depresif belirtiler gösteren, bunaltı atakları görülen psikolojik ve sosyal stres kaynağı olan uyum bozukluklarını ve tedavi yollarını uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.


Uyum bozukluğunun başlıca özellikleri nelerdir? Hangi hayat olayları bu kişilere belirgin psikolojik veya sosyal stres kaynağı oluşturur? Sorunlara duygusal veya davranışsal ne gibi tepkiler gösterirler? Biten bir ilişkinin ardından ayrılan çiftler ne gibi uyum bozuklukları yaşarlar? Uykusuzluk bu durumlarda kişiye ne gibi duygu durumlar yaşatır? Bu dönemde sık ağlama şikayetleri neden görülür gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler

İflas etme veya işten çıkarılma sonrası kişiler neler yaşarlar? Yoğun bunaltı atakları hangi durumlarda geçirilir? Yaşanan bu durumlara stres eklenmesi halinde tablo nasıl seyreder? Mutsuzluk halleri ne kadar devam eder gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Hastanesi'nden Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Aylin Aksoy Çoban ve Uzman Psikolog Kamil Ertekin olacaklar.

 Uyum Bozuklukları nelerdir?
"    Depresif Duygudurum ile giden ( depresif duygulanım, ağlamaklılık, umutsuzluk )
"    Anksiyete ile giden ( sinirlilik, üzüntü, aşırı kaygı, çocuklarda bağlandığı kişiden ayrılma korkusu )
"    Karışık Anksiyete ve Duygudurum ile giden
"    Davranım Bozukluğu ile giden ( başkalarının haklarına saldırı, yaşına uygun önemli toplumsal değerleri bozma: okuldan kaçma, yıkıp dökme, pervasızca araba kullanma, kavga çıkarma, yasal yükümlülüklerini yerine getirmeme )
"    Karışık Duygu ve Davranım Bozukluğu ile Giden tipler olmak üzere alt gruplarda incelenirlenir.
Bu konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, '[email protected]' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.
Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan; Müziğin sosyal uyumu konusunda yapılan bilimsel bir incelemeyi ve araştırma sonuçlarını İyi Bak Kendine programına değerlendirecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.
 Etiketler: aile bağımlılık bunalım çocuk korku genç depresif depresyon doyumsuzluk erkek genç hasta ilaç kaygı bozukluğu madde panik psikoloji şiddet sinir telefon uyku


BİLGİ PARKI
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Uyuşturucu ile mücadelede alınan önlemler neler?
  07 Aralık 2018, 10:00
 • Alzheimer hastalığında kimler risk altında?
  06 Aralık 2018, 14:09
 • Bilinç nedir? Karanlığın beş atlısı nelerdir?
  04 Aralık 2018, 13:00
 • Neden duygularımız var?
  04 Aralık 2018, 09:53
https://bestseller.reviews

https://tsoydesign.com.ua

tsoydesign.com.ua