ZENGİNLERİN ÖMRÜ DAHA UZUN

ZENGİNLERİN ÖMRÜ DAHA UZUN

Milliyet

Araştırmaya göre, zenginler fakirlere kıyasla 13 yıl daha uzun yaşıyor. Kırsalda yaşayanların ömürleri de kentlilere oranla daha uzun.

 


HAYAT SÜRESİ KARŞILAŞTIRILDIZ

Zenginler fakirlere göre 13 yıl daha uzun yaşıyor! İskoçya Nüfus Müdürlüğü’nün yaptığı bir araştırmada kentin zengin semtlerinde yaşayan erkeklerin ortalama 81.1 yaşına kadar yaşadığı, fakir semtlerde ise bu sürenin 67.7 yıl olduğu görüldü.

Kadınlar için de benzer sonuçlar ortaya çıktı.

Araştırma sadece fakir ve zengin semtleri değil, aynı zamanda kent ve kırsal kesimlerdeki ortalama hayat süresini de karşılaştırdı.

KIRSALDAKİ DAHA ŞANSLI

Kent-kırsal kesim karşılaştırmasına göre de kırsaldaki erkek, kentteki erkeğe göre 4 yıl daha fazla yaşarken, kırsaldaki kadının da kentli kadına oranla 2 yıl daha fazla yaşadığı görüldü.

Araştırma sonucunda yetkililer, ekonomik gelire bağlı yaşam süresi farklılıklarını gidermek için, toplumun her kesmine sağlıkta eşit imkânların sunulabilmesi adına harekete geçilmesi gerektiğini dile getirdi.Etiketler: erkek fakir maddiyat nüfus ölüm para rahatlık stres yaşam


Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Duygusal zeka doğuştan gelen bir özellik midir? Arttırılabilir mi?
  24 Mayıs 2019, 11:34
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunda farklı tedavi yöntemleri var mı?
  23 Mayıs 2019, 11:34
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41
принцип действия виагры

левитра отзывы пациентов

цена виагры в аптеках