Ağrı kesici besinler

Avrupa ülkelerinde yapılan araştırmalara göre baş ağrısından pozitif düşünerek kurtulmak mümkün. İşte ağrı kesici besinler.

Ağrı kesici besinler

Avrupa ülkelerinde yapılan araştırmalara göre baş ağrısından pozitif düşünerek kurtulmak mümkün. İşte ağrı kesici besinler.

bitkicayiBu ağrılara karşı yapılması gereken ilk hareket, kafada ki negatif düşüncelere savaş açmaktadır. Ağrı çeken insanlar üzerinde yapılan çalışmalarda sırf olumsuz düşüncelerden kurtularak ağrılardan kurtulma oran %60 olmuştur. Ayrıca doğal ağrı kesici besinler tüketerek ağrılardan kurtulabilirsiniz. Baş Ağrısı nasıl geçer sorusunun cevabı aşağıda… ÜZÜM Hem siyah hem beyaz üzümde bulunan bazı etken maddeler (resveratrol) doğal bir ağrı kesici olarak geçmektedir. Baş ağrısına ne iyi gelir sorusunun ilk cevabı üzümdür. ZENCEFİL 2012 yılında yapılan bir araştırmaya göre günde iki üç tatlı kaşığı zencefil tüketmek başa kas ağrıları olmak üzere vücutta ki bir çok ağrıya iyi gelir. SOYA FASÜLYESİ Günde kırk gram soya fasulyesi tüketenler, içeriğinde ki izoflavon maddesi sayesinde diz kireçlenmesi ve eklem ağrılarına birebirdir. Erkek hastalarda daha etkilidir. KİRAZ VE VİŞNE Bünyesinde ki antosiyanin ve biyoflavonoid etken maddeleriyle mükemmel bir ağrı kesici ve iltihap gidericidir. Mevsiminde tüketilmeli ve günde bir avuç yenilmelidir. KAHVE Kahve tüketmek ağrı eşiğini yükseltir. Yani ağrılarınız daha nadirleşir. Canan Karatay hocamızın Karabük Üniversitesi Bilimtey Kulübü’nün düzenlemiş olduğu konferansta kahvenin faydaları konusunda bir çok öneride bulundu. Fakat bazı uzmanlarca dikkatli kullanılmadır. Bu nedenle günde 1 fincanı geçmemeye çalışmalı. BALIK İlk sırada somon balığı olmak üzere balık tüketmek içeriğinde ki omega-3 sayesinde başta baş ağrıları olmak üzere bir çok ağrıya iyi gelmektedir. Balıklar yağda kızartılmamalıdır. Fırında, mangalda veya buğulama tarzında pişirilmelidir. KOYU YEŞİL YAPRAKLI SEBZELER İçeriğinde ki yüksek oranda K vitamini sayesinde inanılmaz eklem ve kemik güçlendirici etkiye sahiptirler. Aynı zamanda antioksidan etkileri vardır. CEVİZ Çiğ ceviz tüketmek bünyesinde bulundurduğu omega-3 sayesinde ağrı kesici ve iltihap engelleyici etkiye sahiptir. ACAİ ÇİLEĞİ Ceviz kadar olmasa da omega-3 maddesi ile oldukça zengindir. Kireçlenmelere iyi gelip gelmediği konusunda araştırmalar sürmektedir. YAZARKAFE

Etiketler: hangi bitki neye iyi geliyor baş ağrısı için bitkiler hakkında baş ağrısı


BİLGİ PARKI
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • TMU tedavisi nedir?
  13 Şubat 2019, 09:09
 • Kalp sağlığı nasıl korunur?
  12 Şubat 2019, 09:59
 • Bağışıklık Sisteminizi güçlendirin!
  12 Şubat 2019, 09:03
 • 10 kişiden 8'i bağımlı!
  11 Şubat 2019, 16:04
левитра отзывы пациентов

У нашей организации важный портал на тематику Сустанон купить www.danabol-in.com
http://steroid-pharm.com