'Aşırı sinirliyim'

Çok aşırı mı sinirlisiniz? Aşırı sinirli olmak normak mi? Aşırı sinirli olmanın altında hangi nedenler yatıyor? Aşırı sinirlilik nasıl geçer? "Aşırı sinirli olmaktan çok şikayetçiyim. Her şeye kızıyorum aşırı tepki veriyorum" Neden bu kadar sinirliyiz?

'Aşırı sinirliyim'

Prof. Dr. Orhan Doğan, ruh sağlığınızla ilgili sorularınızı cevaplandırıyor…

Aşırı Sinirlilik Belirtileri

SORU Aşırı sinirli olmaktan çok şikayetçiyim. Her şeye kızıyorum aşırı tepki veriyorum olayları çok fazla kafama takıp stres yapmaktan şikayetçiyim ama özellikle bu asabiyetin önüne nasıl geçebilirim.?

CEVAP:
Günlük hayatımızda stres nedeniyle hemen hepimiz sinir çıkışları yaşarız. Bu çok doğaldır. Ancak, asabiyet hastalık haline geldiğinde işler değişir. Tedavi gerektiren bu halleri kabul eden kişiler sinirli olmayı atlatabiliyor, etmeyenler ise ailesinden bile olabiliyorlar. Aşırı sinirliliğinizin kaynağını mutlaka çözmelisiniz. Bunun için de destek almanız gerekmektedir.

Sinirlilik başlı başına bir psikiyatrik bozukluk değil, bazı psikiyatrik bozuklukların belirtisidir. Bazı hastalıklar ve kişilik yapıları insanı sinirli yapar. Kişi şiddetli öfke patlamaları yaşar. Bazen de yaşanan gerginlik ve stres sinirliliğe neden olur ve kısa süreli olabilir. Depresyon geçiren, panikatak gibi kaygı bozuklukları yaşayan kişiler de genellikle sinirli olurlar. Sinirliliğin bir çok nedeni olabilir, mutlaka araştırılması ve nedeninin bulunması gerekmektedir.Etiketler: aşırı sinirli olmak


BİLGİ PARKI
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • İnsanı insan yapan nedir? İnsan ne için yaşar?
  17 Mayıs 2019, 09:11
 • Kekemelik duyguları etkiler mi?
  15 Mayıs 2019, 10:10
 • Sağlıklı bir oruç için ipuçları
  15 Mayıs 2019, 09:11
 • Öfke ve öfke kontrolü
  15 Mayıs 2019, 08:41
www.medicaments-24.com

Наш авторитетный интернет-сайт с информацией про www.maxformer.com.
Был найден мной полезный сайт со статьями про https://maxformer.com.