Çocuğunuz narsist olabilir

Çocuğunuza övgüler yağdırmayın. Dikkat! Çocuğunuz narsist olabilir.

Çocuğunuz narsist olabilir

Çocuğunuza övgüler yağdırmayın. Dikkat! Çocuğunuz narsist olabilir.

cocuknarsistHollanda’daki Amsterdam Üniversitesi’nden bilim insanlarının gerçekleştirdiği yeni bir araştırma ebeveynleri tarafından sürekli “özel biri” olarak tanımlanan ve övgülere boğulan çocukların narsist olma riski ile karşı karşıya kaldığını ortaya koydu. Hollanda’da yaşayan 7-11 yaş arası 565 çocuğun davranışlarını bir buçuk yıl boyunca takibe alan araştırmacılar, ebeveynlerinden sürekli “diğer çocuklardan farklı ve özel biri” olduklarını duyan, ya da anne babaları tarafından “Hayatta diğer insanlardan daha fazlasını hakettiklerine” inandırılan çocukların, narsist davranışlar sergilediğini gördüklerini belirtti.

ÇOCUĞUNUZLA DOĞRU İLETİŞİM KURMANIN YOLLARI

SÜREKLİ SEVGİ GÖSTERİLEN ÇOCUKLAR DA KENDİLERİNE GÜVENİYOR Uzmanlar, ebeveynleri tarafından gereksiz yere övülmeyen ancak sürekli sevgi gösterilen çocukların ise kendilerine güvenen ancak narsizim belirtileri göstermeyen kişler olduklarını söyledi. Araştırma sonuçları Proceedings of the National Academy of Sciences isimli akademik dergide yayınlandı.

AFP

Etiketler: narsist çocuklar narsist ne demek ergenlik dönemi yaramaz çocuklar şımarık çocuklar çocukla iletişim kurmak çocuk psikolojisi


BİLGİ PARKI
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41
 • Şizofreni belirtileri neler? Tedavisi var mı?
  20 Mayıs 2019, 10:45
 • Bağımlılık hakkında her şey...
  20 Mayıs 2019, 08:45
 • İnsanı insan yapan nedir? İnsan ne için yaşar?
  17 Mayıs 2019, 09:11
левитра действие

купить женский возбудитель

chemtest.com.ua/distilyatori