Çocuk işçiliğine son verilmesi için yürüdüler

Galatasaray meydanında toplanan yüzlerce çocuk, çocuk işçiliğine son verilmesi için Taksim Meydanı’na yürüdü. Çocuklara Prof. Dr. Nevzat Tarhan da eşlik etti.

Çocuk işçiliğine son verilmesi için yürüdüler

Galatasaray meydanında toplanan yüzlerce çocuk, çocuk işçiliğine son verilmesi için Taksim Meydanı’na yürüdü. Çocuklara Prof. Dr. Nevzat Tarhan da eşlik etti.

12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü, İstanbul Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ nün organize ettiği bir yürüyüşle kutlandı. Galatasaray meydanında toplanan yüzlerce çocuk, Taksim Meydanına yürüdü. Çocuklara Prof. Dr. Nevzat Tarhan da eşlik etti. Bedenlerinin kaldıramayacağı şartlarda çalıştırılan arkadaşları, kardeşleri, ağabeyleri ve ablaları için bir araya gelen yüzlerce çocuk 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Gününde,  ülkemizde ve dünyada sorun olan çocuk işçiliğine dikkat çekmek için toplandılar. Bir eline balon diğerine pankart alan çocuklar bu önemli günde Çocuk işçiliğine son verilmesi için tek yürek, tek bilek oldu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Yardımcısı Aşkın Asan’ın da katıldığı programda miniklerin önemli destekçileri de vardı. Tiyatro sanatçıları, televizyon sunucuları ve akademisyenlerin yanı sıra Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da destek için oradaydı. Haydi Tut Elimi ve Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği Başkanlığını yürüten ve hep çocukların yanında olan Tarhan, çocuklarla birlikte şapkasını taktı, Taksim Meydanına kadar yürüdü, bir kez daha onların yanlarında olduğunu gösterdi. Miniklerden oluşan mehter takımı öncülüğünde gerçekleştirilen yürüyüş, Taksim Atatürk Anıtında son buldu. Yürüyüş sonunda protokol ve çocukların katılımı ile Taksim Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Amacımız toplumu bilinçlendirmek diyen Bakan yardımcısı Aşkın Asan, çocuk işçiliğinin önüne geçmek için önemli çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Programın sonunda öğrenciler dans gösterisinde bulundu. Çocuk işçiliğine son verilmesi için balonlarını uçurdu.     VİDEO HABER İÇİN… Haber-Fotoğraf: Şaban Özdemir (Maximumpowerfull)

Etiketler: dünya çocuk işçiliği çocuklar kimsesiz taksim çocuk işçiler haydi tut elimi derneği sokak çocukları yürüyüş nevzat tarhan


BİLGİ PARKI
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Beyin dopingi nedir?
  19 Ekim 2018, 15:33
 • Serin havalarda yürüyüşe çıkmadan önce bilmeniz gerekenler
  19 Ekim 2018, 10:24
 • Sosyal medya eşler arasında ne gibi sorunlara sebep oluyor?
  19 Ekim 2018, 09:20
 • "Omuz Çıkıkları ve Omuz Protezi" hakkında merak ettiğiniz her şey..
  18 Ekim 2018, 16:47
сиалис 20

дапоксетин купить в аптеке

виагра 200