ÇOCUKLARA TACİZ ARTIYOR

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı'nın düzenlediği bir toplantıda konuşan Adli Tıp Uzmanı Fincancı, çok şaşırtıcı açıklamalar yaptı.

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nın düzenlediği bir toplantıda Türkiye Psikiyatri Derneği adına konuşan Psikiyatr Şahika Yüksel, çocukluk çağında yaşanan cinsel istismarın çocuğun tüm hayatını etkilediğini söyledi. "Hüseyin Üzmez yalnız değil" diyerek, Üzmez gibi birçok kişinin çocuklara cinsel istismarda bulunduğunu dile getiren Yüksel, Üzmez olayında sağlık personelinin objektif olamadığını da sözlerine ekledi. Toplantıda her 4 çocuktan birinin cinsel istismara uğradığı ve bu olayların çocukların ruhsal yapılarında sorunlara neden olduğu da belirtildi.


GÜLBAHAR:"SUÇ TANIMINDA YANLIŞ VAR "

Daha sonra söz alan Avukat Derya Gülbahar ise, suç tanımında hala bir takım yanlışlar olduğunu ve bu yanlışların düzeltilmesi gerektiğini söyledi. Cinsel istismar kavramının çocukların bu eylemi tartamaması anlamına geldiğini belirten Gülbahar, istismar kelimesinin kullanılmasının daha uygun bir tanım olacağını söyledi. "Ne zaman kadınları ve toplumu infiale sürükleyecek bir olay patlasa, bir milletvekili çıkıyor, yasa değişikliği önerisi veriyor. Yapısal sorunların tartışılması engellenmiş oluyor." diyen Gülbahar, inanılmaz bir popülizmle karşı karşıya olduğumuzu ve hiç kimsenin bu değişikliklerin peşinden koşmadığını sözlerine ekledi.

"MAHKEME ERKEK EGEMEN TOPLUMUN YANINDA OLMUŞTUR "

Soruna Adli Tıp açısından yaklaşan İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Uzmanı Şebnem Korur Fincancı ise, mahkeme heyetini ve Adli Tıp kurumunu eleştirdi. Üzmez vakasında, mahkemenin elinde birçok delil olduğunu bu delillerden en önemlisinin 14 yaşındaki kız çocuğunun zihinsel açıdan 10 yaşında olduğunu söyleyen Fincancı, "Yasaya göre çocuğun kendini savunması mümkün değil. Bu da ağırlaştırıcı bir sebeptir. Mahkemenin kanıtlar elinde olmasına rağmen kişinin tutuksuz yargılanmasına neden olmasını anlamak mümkün değil. " dedi.

ADLİ TIBBA TANIDIK BİLDİK VASITASIYLA ATANANLAR ÇOK

2003 yılında yasa değişikliği yapıldığını ancak yasanın Adli Tıp'ta merkezi yapıyı kaldırmak yerine bu yapının devam etmesine yardımcı olduğunu söyleyen Fincancı, Adli Tıp'a atananların tanıdık ve bildik isimler aracılığıyla üçlü kararnameyle atandığını söyledi. 2003'ten 2005'e kadar kuruma bir çocuk psikiyatrı alınmadığını ve bunun da Adli Tıbbın görevini ihmal ettiğini belirten Fincancı, kurumda muayene koşullarını da eleştirdi. ve " Adli Tıp kurumunda muayene ortamı yok. Söz konusu çocuk 7-8 kişinin önünde muayene edilmeye çalışılmıştır." dedi.

DHAEtiketler: istismar taciz mor çatı


BİLGİ PARKI
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • İnsanı insan yapan nedir? İnsan ne için yaşar?
  17 Mayıs 2019, 09:11
 • Kekemelik duyguları etkiler mi?
  15 Mayıs 2019, 10:10
 • Sağlıklı bir oruç için ipuçları
  15 Mayıs 2019, 09:11
 • Öfke ve öfke kontrolü
  15 Mayıs 2019, 08:41
https://www.farm-pump-ua.com

http://danabol-in.com

Нашел в интернете авторитетный веб сайт со статьями про Вимакс http://pharmacy24.com.ua