Çok iyi pazarlık yapabilen kişilerin sırrı

Bilim dergisinde yayımlanan yeni bir araştırmaya göre, çok iyi pazarlık yapabilen kişiler beyinlerindeki ilave gücü kullanıyor.

Çok iyi pazarlık yapabilen kişilerin sırrı

Araştırmacılar pazarlık yeteneğini ölçecek deney için bir oyun yarattı. Satıcılar sattıkları şeyin değerini bilmiyordu ancak sattıklara mala fiyat teklifinde bulunan alıcılara malın gerçek değeri 1 ile 10 arasında bir değer verilerek söylenmişti.

Oyuna katılan alıcıların tepkileri 3 kategoriye ayrılıyordu. Birinci grup, tekliflerinde dürüst davrandı. Gerçek değerin biraz altında teklif verdiler. "Muhafazakarlar" adı verilen ikinci grupta bulunan oyuncuların tekliflerinin gerçek değerle hiçbir alakası yoktu. En ilginç olan üçüncü grup '' stratejik hilekarlar '' ise malın gerçek değeri çok düşükse yüksek, yüksek ise düşük teklif verdi. En çok kazanan, grup oldu.

Araştırmayı yürütenlerden Houston' da Baylor Tıp Fakültesi' nde Nörolog Read Montague üçüncü grup için, '' Tekliflerini dengelemeye çalışıp inandırıcı olmaya çalıştılar ve bu yüzden en fazla kazanan onlar oldu '' diyor. Oyun sırasında alıcıların fonksiyonel MR' ını çeken Montague ve meslektaşları, stratejik hilekarların karmaşık kararlar verme, hedefe odaklanma ve karşıdakinin değer sistemlerini anlamayla ilgili bölgelerindeki faaliyetlerin diğerlerine benzemediğini gördü. Çalışma soyut olmasına rağmen gerçek hayatta '' stratejik hilekar '' olmanın birçok avantajı bulunduğunu gösteriyor.

Montague, '' Bu Yetenek, pazarda ya da bir markette alışveriş yaparken kullanıldığı gibi birisini işe alırken ya da daha yüksek maaş için pazarlık ederken de kullanılıyor '' diyor.
 Etiketler: siciences beyin dürüst düşünce pazarlık


BİLGİ PARKI
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Çocuklarda görülen dil ve konuşma bozuklukları nelerdir? Nasıl tedavi edilir?
  25 Eylül 2018, 09:14
 • Çocukları bekleyen yeni tehlike MOMO oyununa karşı aileler ne yapmalı?
  24 Eylül 2018, 15:04
 • Çocuklarda doğuştan gelen ortopedik sorunlar nelerdir?
  21 Eylül 2018, 09:17
 • Ses tonunuzu nasıl değiştirirsiniz? Doğru nefes nasıl alınır?
  20 Eylül 2018, 13:33
http://pharmacy24.com.ua

http://pills24.com.ua

У нашей фирмы нужный web-сайт со статьями про Купить Камагра гель https://pills24.com.ua