Depresyona sokmayan ev

En sağlıklı ev icat edildi. İşte depresyondan koruyan ev...

Depresyona sokmayan ev

En sağlıklı ev icat edildi. İşte depresyondan koruyan ev... depresyonesokmayanev depresyonesokmayanev1Gün ışığı görmek vücudun ritmini düzen sokan faktörlerden bir tanesi. Ondan uzun vadede mahrum kalanlar ya da gece çalışıp gündüz uyuyanlarda depresyon, anksiyete görülme olasılığı artıyor. Hatta bazı kuzey ülkelerinde sadece bu yüzden depresyona girenler için devlet yaz tatilinin bedelini karşılıyor.

 DEPRESYONDAN BÖYLE KURTULUN

Bu araştırmalar, mimarları ve bilim adamlarını da harekete geçirdi. Londra'da bir şirket tarafından daha az stres ve daha sağlıklı bir yaşam için transparan bir ev icat edildi. Tavanı ve duvarı camdan oluşan ev sayesinde, içinde yaşayanların daha fazla güneş ışığı almaları sağlanacak. Düzenli olarak güneş ışığı görenlerin de günlük biyolojik ritmleri düzenli çalışacak.

ULTRAVİYOLE IŞINLARI ENGELLİYOR, DIŞARIYA KAPATILABİLİYOR

The Photon Space (Foton Boşluğu) adı verilen, transparan evlerde çok katlı ve yüksek performanslı cam duvarlar kullanılacak. Camların bir özelliği de istenildiği zaman akıllı telefonlar sayesinde tamamen dışarıya karartılabilecek olması, böylelikle mahremiyet de korunabilecek. Son derece teknolojik camlar yine insan sağlığı için zararlı ultraviyole ışınları yüzde 99.9 engellerken, ses izolasyonu da yüzde 85 oranında olacak. HÜRRİYET

Etiketler: ışık alan evler en güzel ev sağlıklı ev depresyon hakkında depresyon belirtileri depresyon


BİLGİ PARKI
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Uyuşturucu ile mücadelede alınan önlemler neler?
  07 Aralık 2018, 10:00
 • Alzheimer hastalığında kimler risk altında?
  06 Aralık 2018, 14:09
 • Bilinç nedir? Karanlığın beş atlısı nelerdir?
  04 Aralık 2018, 13:00
 • Neden duygularımız var?
  04 Aralık 2018, 09:53
pills24.com.ua

http://bestseller.reviews

bestseller.reviews/top-25-best-tv-shows-2018/