Ayrılık Acısı

Ölüm, ayrılık, kaybetme acısı ve duygularının yaşattıkları kişiden kişiye değişiyor.

Ayrılık sonrası insanlar uyuşturucu bağımlılarına benzer bir yoksunluk krizine girebilir. Yine bir ayrılıktan sonra insanlar depresyon ve anksiyete gibi sorunlar yaşar. Bu da beraberinde uyku bozukluklarını getirir.

AYRILIK ACISI NASIL GEÇER

Terk edilen aşıklar, içten içe terk edilmiş çocuklar gibi oluyor ve küçük çocukların kendi başlarına nasıl hayatta kalamazlarsa, terk edilmişlerin de aynı şekilde tek başlarına olmamaları gerekir.

Yine ayrılık ya da boşanma sonrasında vücutta stres hormonu kortizol ve adrenalin yükseliyor. Bu da kalp ritmini bozarak kalp krizini tetikleyebiliyor. Uzmanlar, sarsıcı bir ayrılıktan sonraki 4 gün içerisinde insanların kalp krizi geçirebildiğini söyledi, "İnsanlar üzülmeye başlayınca adrenalin seviyesi yükseliyor ve bu da ani kalp krizine neden olabiliyor. İnsanlar bu süreçte solgunlaşıyor, kalp hızlı artmaya başlıyor. Kalp krizi geçirmeseniz bile kalp ritminiz bozulabiliyor."

AYRILIK ACISI GEÇER Mİ?

Stres hormonu yine ciltte tepkiye neden olabilir. Yine yeme bozuklukları da ayrılık psikolojisiyle kendini gösteren olaylardan biridir. Yoğun, duygusal acı sinirleri fiziksel acı gibi uyarabilir . Bu nedenle reddedilmek ya da bir aşkın yasını tutmak gerçekten fiziksel olarak can yakabilir hatta yumruk yemişsiniz gibi olabilirsiniz.

"ayrılık acısı" Haberleri


BİLGİ PARKI
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Psikosomatik hastalık ne demektir?
  15 Nisan 2019, 10:12
 • Beyinde pıhtı atması nedir, nasıl tedavi edilir?
  11 Nisan 2019, 17:12
 • Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa canlı yayında sizlerden gelen soruları cevaplıyor...
  11 Nisan 2019, 17:01
 • Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa canlı yayında sizlerden gelen soruları cevaplıyor...
  11 Nisan 2019, 16:52
У нашей организации важный web-сайт , он описывает в статьях про Нандролон https://danabol-in.com
www.>ka4alka-ua.com<

www.eoliaseeds.com.ua/