Ayrılık Acısı

Ölüm, ayrılık, kaybetme acısı ve duygularının yaşattıkları kişiden kişiye değişiyor.

Ayrılık sonrası insanlar uyuşturucu bağımlılarına benzer bir yoksunluk krizine girebilir. Yine bir ayrılıktan sonra insanlar depresyon ve anksiyete gibi sorunlar yaşar. Bu da beraberinde uyku bozukluklarını getirir.

AYRILIK ACISI NASIL GEÇER

Terk edilen aşıklar, içten içe terk edilmiş çocuklar gibi oluyor ve küçük çocukların kendi başlarına nasıl hayatta kalamazlarsa, terk edilmişlerin de aynı şekilde tek başlarına olmamaları gerekir.

Yine ayrılık ya da boşanma sonrasında vücutta stres hormonu kortizol ve adrenalin yükseliyor. Bu da kalp ritmini bozarak kalp krizini tetikleyebiliyor. Uzmanlar, sarsıcı bir ayrılıktan sonraki 4 gün içerisinde insanların kalp krizi geçirebildiğini söyledi, "İnsanlar üzülmeye başlayınca adrenalin seviyesi yükseliyor ve bu da ani kalp krizine neden olabiliyor. İnsanlar bu süreçte solgunlaşıyor, kalp hızlı artmaya başlıyor. Kalp krizi geçirmeseniz bile kalp ritminiz bozulabiliyor."

AYRILIK ACISI GEÇER Mİ?

Stres hormonu yine ciltte tepkiye neden olabilir. Yine yeme bozuklukları da ayrılık psikolojisiyle kendini gösteren olaylardan biridir. Yoğun, duygusal acı sinirleri fiziksel acı gibi uyarabilir . Bu nedenle reddedilmek ya da bir aşkın yasını tutmak gerçekten fiziksel olarak can yakabilir hatta yumruk yemişsiniz gibi olabilirsiniz.

"ayrılık acısı" Haberleri


BİLGİ PARKI
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Çocuklar yarıyıl tatilini nasıl değerlendirmeli?
  24 Ocak 2019, 09:55
 • Sosyal medya çocukları nasıl etkiliyor?
  23 Ocak 2019, 14:18
 • Geçmişte takılı kalmadan yaşamak mümkün mü? Kişi travmalarını nasıl çözebilir?
  22 Ocak 2019, 09:49
 • Gençlerde cinsel kimlik gelişimi konusunda ailenin dikkat etmesi gereken hususlar neler?
  22 Ocak 2019, 08:58
У нашей организации важный web-сайт , он описывает в статьях про Нандролон https://danabol-in.com
В интеренете нашел интересный веб портал , он описывает в статьях про провирон.
www.>ka4alka-ua.com<