İnsanlar ölümden çok bundan korkuyor!

En çok neden korkarsınız? Ölüm, yükseklik, terörist saldırı ya da bir yakınınızı kaybetmek? ABD'de yapılan bir araştırma, halkın en korktuğu şeyin yolsuzluk, ikinci şeyin ise palyaçolar olduğunu söylüyor. Doğru duydunuz, palyaçolar...

İnsanlar ölümden çok bundan korkuyor!

Amerika şu günlerde, ‘palyaço saldırısı’ olarak adlandırılan bir salgının pençesinde. Vox kanalında yapılan yeni bir anket, bunun sadece bir medya aldatmacası olmadığını-insanların palyaçolardan gerçekten korktuğunu ortaya çıkardı.

Science Alert'tan Fiona MacDonald'ın haberine göre anket, Amerikalıların iklim değişikliği, terörizm hatta ölümden bile palyaçolardan korktukları kadar korkmadıklarını itiraf ettiklerini gösterdi. Hem de 12 ayın en sıcak günlerini yaşadığımız –bütün bir yıl içinde rekor bir sıcaklık- ve buzulların erimesinin bütün bir köyü sel altında bırakabileceği gerçeğine rağmen.

'ŞÜPHELİ PALYAÇOLAR'

Ağustos’tan bu yana Birleşik Devletler çapında 100’den fazla ‘şüpheli’ palyaçonun görüldüğü ve bu vakaların birçoğunun tutuklanmayla sonuçlanmadığı biliniyor. Fakat görünen o ki, bu palyaçoların görüntüsü bile insanları korkutmaya yetiyor. 

Vox anketi'nde -ki, ankete 1,999 Amerikalı katılmış ve çalışmalar bu yıl 15-17 Ekim tarihleri arasında yürütülmüş- katılımcıların yüzde 42’si bir şekilde palyaçolardan korktuklarını belirtti. 18 ve 29 yaşları arasındaki insanların neredeyse üçte biri, en azından küçük ölçülerde coulrophobia (palyaço korkusu)’dan mustarip olduklarını itiraf ediyor.

Birleştirilmiş verilerle ortaya çıkan sonuçlardan bazıları (öne çıkanlar) şöyle:

Halk en çok neden korkuyor?

Hükümet yolsuzluğu- %61

Palyaçolar- %42

Terörist saldırı- %41

Bir aile üyesinin ölmesi-%38

İklim değişikliği- %32

Yükseklik- %24

Ölüm- %19

BİZ OLSAK KORKAR MIYIZ?

ABD'deki palyaço korkusu muhtemelen Türkiye'de aynı ölçekte yaşanmıyor. Bunun sebebi ise Türkan Şoray'ın 'Ateş Parçası' filminde canlandırdığı duygusal palyaço karakterinin gönüllere yer etmesi olabilir!

HÜRRİYETEtiketler: en çok korkulan ölüm korkusu palyaço korku


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

BİLGİ PARKI
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Akran zorbalığı çocukların gelişimini nasıl etkiliyor?
  16 Kasım 2018, 13:39
 • Tehlikeli bilgisayar oyunlarına karşı aileler ne yapmalı?
  16 Kasım 2018, 09:24
 • Tarih, neden geri dönüyor?
  15 Kasım 2018, 09:50
 • Prof. Dr. Muhsin Konuk: Üniversitemiz UNESCO tarafından Türkiye'nin ilk ve tek mükemmeliyet merkezi seçildi.
  14 Kasım 2018, 14:59
www.farm-pump-ua.com/dronstanolon-propionat.html

pills24.com.ua

Наш нужный web-сайт со статьями про Виагра 150 мг www.pills24.com.ua