İnternet bağımlılığına karşı askeri kamp

Sanal dünyanın en çok kullanıldığı ülkelerden olan Çin'de, günün büyük bölümünü internet başında oyun oynayarak geçiren çocuklar, aileleri alarma geçiriyor.

İnternet bağımlılığına karşı askeri kamp

Sanal dünyanın en çok kullanıldığı ülkelerden olan Çin'de, günün büyük bölümünü internet başında oyun oynayarak geçiren çocuklar, aileleri alarma geçiriyor.

bagimllikkampBirçok ebeveyn, çocuklarının sağlığına zarar verdiğine inandığı internet bağımlılığından kurtulmaları için, askeri bir kamp gibi olan bu tedavi merkezlerine başvuruyor.

BAĞIMLILIKLA İLGİLİ HER ŞEY

Genellikle gençlerin bulunduğu klinikte, katı bir disiplin hakim. Gençler, pasif aktiviteleri olan internet oyunları yerine burada fiziksel aktivitelere katılıyor. Gerçek bir askeri birlik kampını andıran uygulamalarda, ağır egzersizler dikkat çekiyor. Üstelik bu egzersizler, genellikle emekli askerler tarafından yaptırılıyor. Başkent Pekin'de yer alan Daxing İnternet Bağımlılığı Tedavi Merkezi de bu tür kamp rehabilitasyonu uygulayan kuruluşlardan biri. Tedavi gören gençlerden biri, "Ailemin benden tek beklentisi ders çalışmamdı. Bense, dışarıda oynamak istiyordum. Ama dışarı çıkmam yasaktı" diyerek internete yönelmesinin nedenlerini anlattı. Ülkede sayısı 250'yi aşan klinikler, büyük ilgi görüyor. Çin Komünist Gençlik Ligi, 2007'de yayınladığı raporda kuruluşun üyesi 13 ila 17 yaş arası çocuk grubunun yüzde 17'sinden fazlasının internet bağımlılığı olduğunu açıklamıştı. A.A

Etiketler: askeri kamp internet bağımlılığı internet bağımlılık tedavisi


Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Duygusal zeka doğuştan gelen bir özellik midir? Arttırılabilir mi?
  24 Mayıs 2019, 11:34
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunda farklı tedavi yöntemleri var mı?
  23 Mayıs 2019, 11:34
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41
GHRP 2 купить

семена конопли купить

www.generique-sildenafil.com