Kadın eşi işsizde çalışıyor

Maliye Bakanlığı’nın yıllık ekonomik raporuna göre, kadınlar iş hayatından uzak kalıyor ancak kocaları kriz yüzünden işsiz kalırsa çalışıyor.

Kadın eşi işsizde çalışıyor

Maliye Bakanlığı’nın yıllık ekonomik raporuna göre, kadınlar iş hayatından uzak kalıyor ancak kocaları kriz yüzünden işsiz kalırsa çalışıyor.

calisankadinSon dönemde kadınların işgücüne katılım oranında görülen artışta krizin etkili olduğu belirtilen raporda “2007 yılında yüzde 23,6 olan bu oran, 2012 yılında yüzde 29,5’e, Haziran 2013’te ise yüzde 31,9’a ulaşmıştır. Bu artışta 2008-09 döneminde küresel krizin etkisiyle erkeklerin işlerini kaybetmeleri sonucunda aile gelirini artırmak amacıyla daha önce iş aramayan kadınların işgücüne katılmış olmaları etkili olmuştur” denildi.

İŞ ARAMIYORLAR

Raporda, buna karşın kadınların çalışma hayatındaki varlığının yetersiz olduğu vurgulanarak, “Türkiye’de işgücüne katılım oranı geçmiş yıllara oranla bir iyileşme göstermiş olmakla birlikte halen oldukça düşük bir seviyede seyretmektedir. Gelişmiş ülkelerdeki işgücü piyasalarına bakıldığında bu oranın yüzde 70-80 civarlarında seyrettiği görülmektedir. Türkiye’de ise çalışabilecek yaştaki bireylerin yarısı bir işte çalışmakta ya da iş aramaktadır.” MİLLİYET    

Etiketler: işsiz erkek çalışan erkekler çalışan kadınlar kadın erkek işsizlik


Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Duygusal zeka doğuştan gelen bir özellik midir? Arttırılabilir mi?
  24 Mayıs 2019, 11:34
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunda farklı tedavi yöntemleri var mı?
  23 Mayıs 2019, 11:34
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41
https://cialis-viagra.com.ua

https://medicaments-24.net

xn--e1agzba9f.com