Karne sendromuna dikkat!

Ailelere tatil öncesi karne sendromu uyarısı geldi. Uzmanlar uyarıyor.

Karne sendromuna dikkat!

Uzmanlar, öğrencilerin ’Kötü karne sendromu’ ile ilgili velilere çocuklarıyla daha fazla ilgilenmelerini önerirken, "Kötü karne sendromu sadece çocukta korkuya neden olmuyor. Velilerin beklentilerine uygun olmayan bir karne ailede huzurun kaçmasına sebep olabiliyor. Veliler kötü karne şoku yaşamamaları için çocukları ile eğitim yılı boyunca yakından ilgilenmeli" dedi.

Uzmanlar, çocukta giderek kötü not ve karne korkusu oluşmasının aile içerisindeki iletişimde de sorun olabileceğinin bir göstergesi olduğuna dikkat çekti.

Uzmanlar şöyle konuştu:

"Aileler, çocukları ile öyle bir güven bağı kurmaya çalışmalı ki, çocuk karnesi kötü olduğunda anne ve babadan bunu saklama ihtiyacı hissetmesin. Sorunlar hakkında anne ve baba ile rahat konuşabilsin. Kötü karne geldiğinde cezalandırma ve tehditler uygun bir davranış biçimi değildir. Kötü bir karneye bir şans, hem de uyarı olarak bakmak lazım. Bu durum, hem çocuk hem veli için geçerli. İnsanlar, ’Ben çocuğumla ne kadar ilgilendim’ diyebilmeli. Başarıyı arttırmak için çözümler aranmalı ve tedbirler alınmalı." Sınıf tekrarının ya da kötü karnenin hayatın sonu olmadığını dile getiren uzmanlar,  kötü karne sahibi çocukları ile ailenin birlikte hareket etmesi ile ileride daha da başarılı olabilecek hayat tarzının da başlangıcı olabileceğine dikkati çekti.

 

 Etiketler: tembel çocuklar kötü karne sendromu çocuğuma nasıl davranmalıyım zayıf karneli çocuklar


ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Toplum seçimlerde gerilmek değil rahatlamak istiyor
  15 Mayıs 2018, 11:28
 • Yüz yılın vebası obeziteden nasıl korunuruz?
  15 Mayıs 2018, 10:49
 • İşitme ve denge arasında nasıl bir ilişki var?
  15 Mayıs 2018, 09:50
 • Korkular şimdi sanal gerçeklikle tedavi ediliyor
  15 Mayıs 2018, 09:17
на сайте

Лечение онкологии

сколько стоит дапоксетин в аптеках