Yoğurtla halsizliği unut!

Yorgunluk hissi sonbahar aylarında yaşam kalitesini düşürüyor. Uzmanlar, 'Bu sıkıntıya karşı fasulye, yoğurt ve su tüketin' diyor.

Yoğurtla halsizliği unut!

Ruhsal veya fiziksel yorgunluk ile karakterize düşük enerji hali olan halsizlik özellikle sonbahar aylarında sık sık ortaya çıkıyor. Uzmanlar, enerji verecek, halsizlikten kurtaracak şu besinleri öneriyor:

FASULYE

Protein kaslar için gereken enerjinin ana kaynağıdır. Yüksek protein içeren ve 'tirozin' bakımından zengin gıdalar norepinefrin ve dopamin üretimini arttırarak motivasyon ve uyanıklık sağlar. Protein kaynağı olarak tavuk eti, fasulye gibi besinleri tüketebilirsiniz.

YOĞURT

Sindirimi kolay olan yoğurt iyi bir protein kaynağı olmasının yanı sıra sindirimi kolaylaştıran iyi bakteriler olan probiyotik bakımından da zengindir. Bağışıklık sistemini güçlendirirken kronik yorgunluğa iyi gelebilir.

KEPEKLİ TAHILLAR

Kompleks karbonhidratlar vücudun birincil enerji kaynağıdır. Yeterli miktarda enerji için nişastalı gıdalar, sebze ve meyve, kepekli tahıllar yiyebilirsiniz.

SU

Enerji ve kronik yorgunlukla savaşınızda en büyük yardımcınızdır. Sade suyun dışında kafein içermeyen bitki çayları, meyve suları da içebilirsiniz.

ET, BALIK

Demir eksikliğinde kandaki oksijen azalarak organlara oksijen akışı sekteye uğrar ve bunun sonucunda halsizlik görülür. Demir zengini et, balık ve yeşil yapraklı sebzeler ile bunu engelleyebilirsiniz.

TAKVİMEtiketler: halsizlik yorgunluk kronik yorgunluk sürekli yorgun olmak sürekli halsiz olmak


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41
 • Şizofreni belirtileri neler? Tedavisi var mı?
  20 Mayıs 2019, 10:45
 • Buket Aydın 40'ta sordu, yazar Cemalnur Sargut yanıtladı!
  20 Mayıs 2019, 09:20
biceps-ua.com/tribulus-biotech-2000.html

узнать больше steroid.in.ua

steroid.in.ua